Klasické a zdravotné masáže Bratislava

Masážny Raj
Panenská 7 
(vo dvore UniCredit Bank)
Bratislava

masáže kontakt a objednávka

Zlú funkciu lymfy naštartuje reflexná masáž

Reflexná lymfatická masáž chodidiel je doslova očistou a pohladením tela i duše. Nadchne pre svoju jemnosť, ale zároveň účinnosť. Tento typ masáže má veľký vplyv na fyzický aj psychický stav.

reflexná masáž na lyfatický systém

AKO FUNGUJE lymfa?Lymfatický systém sa vlastne tak trochu podobá krvnému obehu. Prúdi po celom tele a zbiera odpadové a toxické látky, ktoré potom z tela odvádza von cez lymfatické cesty.


Ako spoznám, že MOJA lymfa NEFUNGUJE DOBRE?

Že je lymfatický systém preťažený spoznáte zvýšenou únavou, niekedy aj priberaním, pretože lymfa sa nedostáva z tela von a dôjde k hromadeniu vody v tele. Pacient môže byť okrem únavy tiež podráždený, nie je odolný voči infekciám, má zvýšený výskyt celulitídy, opuchy na končatinách alebo tmavé kruhy pod očami.

Ak je činnosť lymfatického systému spomalená alebo nefunguje vôbec, čo súvisí jednak s vekom a pohlavím (problémy majú častejšie ženy), ale tiež so zlým životným štýlom, dochádza k preťaženiu organizmu. Môže dôjsť k oslabeniu imunity, ktoré môže prejsť v rad nepríjemných chorôb. Našťastie existuje rad spôsobov, ako lymfu prečistiť a celý systém rozprúdiť.


Najlepšou metódou, ako rozprúdiť lymfu, sú ručné lymfodrenáže a masáž chodidiel. Pokiaľ už máte problémy súvisiace so zlou funkciou lymfatického systému, mali by ste ju absolvovať najskôr 2 - 3x týždňa, po odznení ťažkostí alebo ako prevenciu si ju stačí dopriať 1 - 2x mesačne.