Klasické a zdravotné masáže Bratislava

Masážny Raj
Panenská 7 
(vo dvore UniCredit Bank)
Bratislava

masáže kontakt a objednávka

Uvoľňujúca masáž na bolesť nôh

Trápi vás bolesť nôh z dlhého státia alebo sedenia v práci či namáhavého výletu? Účinnou a príjemnou metódou ako ako sa zbaviť bolesti predstavuje pravidelná masáž.

Jemnou masážou končatinám neublížite, naopak masáž povzbudí unavené a opuchnuté nohy. Stimuluje tak krvný obeh a zahrejete bolestivú oblasť nôh. Veľmi príjemná je aj masáž chodidiel, na ktorých sa nachádza veľa nervových zakončení.

Osviežujúci účinok celej masáže sa umocní použitím masážneho oleja alebo gélu. Po skončení masáže vám nohy budú pripadať ľahšie a bude sa vám výborne zaspávať.

Ako masáže pomáhajú od bolesti nôh, hlavy, chrbta?

Masáže uvoľňujú svalové napätie, ktoré môže mať vplyv na bolesť nôh, hlavy aj chrbta, zvyšujú pohyblivosť a ohybnosť, pomáhajú pri regenerácii, odstraňujú únavu rovnako aj nervozitu alebo stres, a tak zlepšujú látkovú výmenu. Masáž nôh spôsobí, že sa budete cítiť dobre nielen fyzicky, ale aj psychicky.

Uvoľňujúca masáž na bolesť nôh

Bolesť chodidiel - ako jej predchádzať?

To najlepšie, čo môžete pre svoje nohy urobiť, je pravidelne sa o ne starať. Je dôležité nohy precvičovať, dopriať im masáž a špeciálnu reflexnú terapiu.

Masáž nôh príjemná v tom, že nemusíte robiť vôbec nič. Objednáte sa, a potom si len užívate príjemné pretiahnutie a povzbudenie chodidiel od profesionála. Naviac sa môžete niečomu priučiť, priamo sa opýtať, čo by vašim chodidlám urobilo dobre. Skúsený masér vám poradí cviky, ktoré povedú ku znovunastolenie svalovej rovnováhy a odstránia bolesť nôh.

Keď dlho sedíte

V prípade keď dlho sedíte alebo stojíte v práci a každý deň na nohách si nijako nevynahradzujete, potom si môžete privodiť vážny problém. V časoch, keď sa nehýbete, svaly na nohách stagnujú a nepoháňajú v dostatočnej miere žilový systém. Vplyvom gravitácie následne krv zostáva v dolných končatinách. Príčinou toho sú následne opuchnuté nohy a pridruží sa aj bolesť nôh.

Typov masáži, ktoré pomôžu na bolesť nôh existuje veľa. Každá navyše prospieva inak. Kúzlo priaznivých účinkov masáže a úľave od bolesti, však býva v ich pravidelnosti.