Klasické a zdravotné masáže Bratislava

Masážny Raj
Panenská 7 
(vo dvore UniCredit Bank)
Bratislava

masáže kontakt a objednávka

Klasické relaxačné masáže a nové techniky

Pod pojmom "klasická relaxačná masáž" si každý z nás pravdepodobne predstavuje niečo trochu iné, základný princíp a účinok je ale rovnaký. V dnešnej uponáhľanej dobe nutne potrebujeme psychickú aj fyzickú úľavu.

Relaxačné klasické masáže sú populárne v celom svete, v žiadnom prípade sa nejedná o nejaký módny výstrelok alebo výsada len pre vyvolených. Technika relaxačnej masáže je zameraná predovšetkým na uvoľnenie stuhnutých a natiahnutých svalov.

Každý potrebuje niečo trochu iné

Často je možné použiť pri opakovaných procedúrach relaxačnú masáž aj ako odrazový mostík pre preventívnu športovú masáž, ktorá organizmus na prichádzajúcu záťaž vhodným spôsobom včas pripraví a pomôže tak zvládnuť aj nadchádzajúcu zvýšenú námahu.

Klasická masáž

Zaujímavou variantou klasickej masáže je napríklad masáž hlavy. Jedná sa o liečivé ošetrenie krku, ramien, tváre, temena hlavy a súčasne aj hornej časti ramien, ktoré pomáha v prvom rade odstrániť emocionálny stres a napätie, utlmiť podráždenosť, znížiť psychickú únavu a zbaviť pacienta úzkosti aj prípadnej depresie. Výsledkom je navodenie pocitu pohody, duševného pokoja a uvoľnenia.

Jemná, citlivá a pritom energicky vykonávaná masáž chrbta aj chrbtice - to je obľúbená masážna technika, označovaná ako Breussova masáž. Pri vykonávaní masážnych techník sa používa ľubovníkový olej, ktorý svojím pôsobením výrazne napomáha psychickému uvoľneniu. V priebehu terapie dochádza k miernemu napučaniu medzistavcových platničiek a vďaka tomu následne k uvoľneniu nervov, vychádzajúcich z chrbtice do celého tela.