Reflexná masáž chodidiel ako prevencia aj liečebná metóda

Reflexná masáž chodidiel je dobrá preventívna aj liečebná metóda dostupná všetkým. Masáž chodidiel môže okamžite uľaviť od akútnej bolesti alebo ťažkosti.

Po dlhom a náročnom dni strávenom na nohách alebo pri chôdzi je príjemná masáž chodidiel niečo, čo by si mal dopriať každý, a to nielen preto, že je to príjemné a pomôže to relaxovať, ale aj preto, že masáž chodidiel má liečebný prínos pre fyzické a duševné zdravie.

Reflexná masáž chodidiel pramení z metód čínskej masáže, počas ktorej je možné na pomerne malej ploche na chodidle zahrnúť takmer celé telo. Vykonáva sa na chodidle a priehlavku nôh. Vytváranie tlaku a hladenie určitých bodov na chodidle vplýva na svaly, kĺby a vnútorné orgány celého tela. 

Reflexná masáž chodidiel  môže slúžiť aj ako prevencia proti migréne, roztrúsenej skleróze či pri blokácii chrbtice. Môže tiež pomôcť pri ťažkostiach ako nespavosť, bolesť zubov. Rituál tiež dokáže odhaliť aj ďalšie disharmónie, akými sú oslabené obličky alebo pečeň.

Na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože miesta citlivé na bolesť pri stlačení nám prezradia, ktoré svaly, kĺby alebo vnútorné orgány nie sú v poriadku.