Klasické a zdravotné masáže Bratislava

Masážny Raj
Panenská 7 
(vo dvore UniCredit Bank)
Bratislava

masáže kontakt a objednávka

Reflexná masáž chodidiel ako prevencia aj liečebná metóda

Reflexná masáž chodidiel je dobrá preventívna aj liečebná metóda dostupná všetkým. Masáž chodidiel môže okamžite uľaviť od akútnej bolesti alebo ťažkosti.

Po dlhom a náročnom dni strávenom na nohách alebo pri chôdzi je príjemná masáž chodidiel niečo, čo by si mal dopriať každý, a to nielen preto, že je to príjemné a pomôže to relaxovať, ale aj preto, že masáž chodidiel má liečebný prínos pre fyzické a duševné zdravie.

Reflexná masáž chodidiel pramení z metód čínskej masáže, počas ktorej je možné na pomerne malej ploche na chodidle zahrnúť takmer celé telo. Vykonáva sa na chodidle a priehlavku nôh. Vytváranie tlaku a hladenie určitých bodov na chodidle vplýva na svaly, kĺby a vnútorné orgány celého tela. 

Reflexná masáž chodidiel je jednou z najviac obľúbených relaxačných masáží u nás po celom svete. Pri tomto druhu relaxácie zažijete uvoľnenie, o ktorom sa vám doteraz mohlo len zdať. Na chodidlách každého z nás je veľa tzv. reflexných bodov a ich tlaková stimulácia uvoľňuje energetické dráhy (meridiány), ktoré prepájajú chodidlá so všetkými telesnými orgánmi ľudského tela. Reflexná masáž chodidiel oživuje a znovu navracia energiu jednotlivým partiám, znižuje stres a prináša hlbokú relaxáciu. V dnešnej dobe je táto masáž obľúbená aj pre svoje liečebné účinky a obmedzenie rizika tvorby civilizačných chorôb, ktoré sú spojené s poruchami krvného obehu. Masáž nôh je uvoľňujúcim aj liečebným darčekom.

Reflexná masáž chodidiel  môže slúžiť aj ako prevencia proti migréne, roztrúsenej skleróze či pri blokácii chrbtice. Môže tiež pomôcť pri ťažkostiach ako nespavosť, bolesť zubov. Rituál tiež dokáže odhaliť aj ďalšie disharmónie, akými sú oslabené obličky alebo pečeň.

Na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože miesta citlivé na bolesť pri stlačení nám prezradia, ktoré svaly, kĺby alebo vnútorné orgány nie sú v poriadku.

Všetky nami ponúkané masáže vykonávame už niekoľko rokov, máme veľa skúsenosti a naši klienti sa k nám vždy radi znovu vrátia. Neváhajte vyskúšať ako naše reflexné masáže chodidiel, tak aj ostatné služby, ktoré sú v našej ponuke. Určite sa sami presvedčíte o kvalite našich masáží a zdravotných terapií. Budete sa tu cítiť dobre, pohodlne a skvele si oddýchnete.